Reklama

Konsultacje

Wpisany przez Marek Wróblewski czwartek, 14 sierpnia 2014 11:56

Spotkania konsultacyjne dotyczące diagnozy stanu obszaru funkcjonalnego oraz strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego

Miasta Słupska 2014-2020

Wójt Gminy Dębnica Kaszubska wraz z Instytutem Badawczym IPC Sp. z o.o. z Wrocławia zaprasza na otwarte spotkania konsultacyjne dotyczące diagnozy stanu obszaru funkcjonalnego oraz strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska.

Więcej: Konsultacje

 

100-lecie urodzin

Wpisany przez Marek Wróblewski piątek, 08 sierpnia 2014 06:39

Mieszkanka Borzęcina, Pani Natalia Misztal skończyła 100 lat!

Obchody Jubileuszu 100-tnej Rocznicy Urodzin Pani Natalii Misztal z Borzęcina rozpoczęła uroczysta msza św., która odbyła się w dniu 26 lipca 2014 r. o godz. 12 w Kościele Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Stanisława B.M. w Dobieszewie. We mszy św. sprawowanej przez proboszcza parafii  Księdza Jerzego Śliża, oprócz Jubilatki, uczestniczyli członkowie Rodziny, znajomi i zaproszeni goście. Ceremonię wzbogaciła piękna oprawa muzyczna z udziałem skrzypiec i organów.

 

Więcej: 100-lecie urodzin

 

Karta dużej rodziny

Wpisany przez Marek Wróblewski czwartek, 31 lipca 2014 13:51

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Wnioski o wydanie karty można pobrać na stronie BIP Gminy i złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębnicy Kaszubskiej, ul. Zjednoczenia 26, w dziale świadczeń rodzinnych, pokój  nr 4, w godz. od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Szczegółowe informacje nt. programu można uzyskać  na stronie internetowej https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Informację sporządziła: Krystyna Szustak

 

Prace badawczo - analityczne

Wpisany przez Marek Wróblewski piątek, 18 lipca 2014 07:23

Wójt Gminy Dębnica Kaszubska informuje, że w ramach projektu pn. ,,Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska” prowadzone są obecnie prace badawczo – analityczne dotyczące opracowania diagnozy służącej określeniu powiązań i obszarów współpracy pomiędzy jst miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska. W tym celu Wrocławski Instytut Badawczy IPC na zlecenie Miasta Słupska przeprowadzi wśród mieszkańców Słupska i gmin sąsiednich badania ankietowe obejmujące następujące zagadnienia:

Więcej: Prace badawczo - analityczne

 

komunikat w sprawie kąpielisk

Wpisany przez Marek Wróblewski środa, 09 lipca 2014 13:03

Komunikat nr 2/14 dot. korzystania z kąpieli wodnych.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega wszystkich użytkowników kapieli w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, że nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, z uwagi na możliwość wystąpienia podrażnień skóry oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego.

Komunikaty dotyczące kąpielisk objętych zakwitem sinicowym umieszczane są przez właściwych terenowo Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych na stronach internetowych podanych w Komunikacie Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku nr 1/14 z dnia 30 czerwca 2014 r. Dostępnym na stronie www.wsse.gda.pl.

Szczegółowe informacje na temat sinic znajdują się na stronie internetowej www.sinice.pl.

przygotowała : Alicja Lichtensztein

 

Strona 1 z 7

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»