Reklama

Aktywizacja osób niepełnosprawnych

Wpisany przez Marek Wróblewski wtorek, 26 sierpnia 2014 16:21

Zapraszenie do udziału w projekcie „Lepsze perspektywy-aktywizacja osób niepełnosprawnych”

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, był tworzony z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach powiatu słupskiego i miasta Słupsk w odpowiedzi na narastające problemy w drodze do zatrudnienia.

Więcej: Aktywizacja osób niepełnosprawnych

 

Napisali o lalkach Pani Anny

Wpisany przez Marek Wróblewski czwartek, 21 sierpnia 2014 08:45

Z wielką przyjemnością informuję mieszkańców naszej gminy o ogólnopolskim sukcesie Pani Anny Pietrzak - dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury w Dębnicy Kaszubskiej. Jej hobby - szycie lalek techniką waldorfską zostało zauważone i opisane przez redakcję czasopisma "Sielskie Życie". W numerze 4/2014 został umieszczony artykuł opowiadający o jej pasji tworzenia lalek. Wszystkim  zainteresowanym polecam to czasopismo, a Pani Annie serdecznie gratuluję.

Iwona Wójcik

 

Konsultacje

Wpisany przez Marek Wróblewski czwartek, 14 sierpnia 2014 11:56

Spotkania konsultacyjne dotyczące diagnozy stanu obszaru funkcjonalnego oraz strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego

Miasta Słupska 2014-2020

Wójt Gminy Dębnica Kaszubska wraz z Instytutem Badawczym IPC Sp. z o.o. z Wrocławia zaprasza na otwarte spotkania konsultacyjne dotyczące diagnozy stanu obszaru funkcjonalnego oraz strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska.

Więcej: Konsultacje

 

100-lecie urodzin

Wpisany przez Marek Wróblewski piątek, 08 sierpnia 2014 06:39

Mieszkanka Borzęcina, Pani Natalia Misztal skończyła 100 lat!

Obchody Jubileuszu 100-tnej Rocznicy Urodzin Pani Natalii Misztal z Borzęcina rozpoczęła uroczysta msza św., która odbyła się w dniu 26 lipca 2014 r. o godz. 12 w Kościele Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Stanisława B.M. w Dobieszewie. We mszy św. sprawowanej przez proboszcza parafii  Księdza Jerzego Śliża, oprócz Jubilatki, uczestniczyli członkowie Rodziny, znajomi i zaproszeni goście. Ceremonię wzbogaciła piękna oprawa muzyczna z udziałem skrzypiec i organów.

 

Więcej: 100-lecie urodzin

 

Karta dużej rodziny

Wpisany przez Marek Wróblewski czwartek, 31 lipca 2014 13:51

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Wnioski o wydanie karty można pobrać na stronie BIP Gminy i złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębnicy Kaszubskiej, ul. Zjednoczenia 26, w dziale świadczeń rodzinnych, pokój  nr 4, w godz. od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Szczegółowe informacje nt. programu można uzyskać  na stronie internetowej https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Informację sporządziła: Krystyna Szustak

 

Strona 1 z 8

«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»